Medlemsmöte

By | 3 May, 2018

Hej alla medlemmar i Amfibia!

Styrelsen jobbade under 2017 mycket med att öka medlemsantalet i klubben, något vi tycker att vi lyckats bra med då vi gått från ca 80 medlemmar 2017 till ca 150 medlemmar 2018. Målet nu 2018 är att jobba ihop klubben, att som styrelse lära känna klubbens medlemmar bättre och få igång fler dykresor och aktiviteter. Så vi hoppas på att få lära känna er medlemmar nu under året och ser fram emot ett fortsatt härligt 2018 med Amfibia.

Ett steg för att lära känna medlemmarna bättre är att styrelsen vill bjuda in till medlemsmöten 23/5 kl 18.00 i klubbstugan.

Grillarna kommer vara tända och man får ta med sig de man vill äta och dricka så bjuder styrelsen på umgänge och samtal i och kring vår klubbstuga i Näsudden.

 

Hoppas vi ses där!

 

/Styrelsen